Güncel

‘’Çalışanlarımız belediyemizin ve bizlerin yüzüdür’’

Başkan Büyükakın, Gebze bölgesindeki Büyükşehir Belediyesi çalışanlarıyla bayramlaştı.

9 Ağustos 2019 Saat: 13:39
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 109 kez okunmuştur

‘’Çalışanlarımız belediyemizin ve bizlerin yüzüdür’’
‘’Çalışanlarımız belediyemizin ve bizlerin yüzüdür’’

Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, Gebze bölgesindeki vatandaşlara hizmet veren Büyükşehir Belediye çalışanlarının Kurban Bayramı’nı tebrik etti. Çalışanlara aileleriyle mutlu bir bayram geçirmelerini dileyen Başkan Büyükakın, “Hep birlikte yoğun bir tempoda çalışıyoruz. Gece gündüz çalışmaya devam edeceğiz. Büyük bir vebal aldık. Halkımızın emanetini birlikte koruyacak ve sahip çıkacağız. Siz kıymetli personellerimizin tavsiyelerini her fırsatta almak isterim. Çalışanlarımız, Büyükşehir Belediyemizin ve bizlerin yüzüdür” dedi.

 

“HALKA YANSIYAN YÜZÜMÜZ SİZLERSİNİZ”

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri Balamir Gündoğdu, Başkan Vekili Yaşar Çakmak, Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükagöz ve Bölge Koordinatörü İbrahim Pehlivan’ın da katıldığı personel bayramlaşmasında konuşmasını sürdüren Başkan Büyükakın, hizmet kalitesini ve çıtasını çalışanlarımızla belirlediklerini ifade ederek, “Asıl hizmeti sizler yaparken bizler koordinasyonu sağlıyoruz. Sonuçta kadınından çocuğuna, gencinden yaşlısına kadar tüm vatandaşımıza dokunan sizlersiniz. Halka yansıyan yüzümüz sizlersiniz. Bu bilinç ve anlayışla Büyükşehir Belediye Başkanı gibi çalışmanızı istiyorum. Vatandaşımızla iletişim halindeyken de belediye başkanıyla konuşuyormuş gibi hareket etmenizi istiyorum. İnsanlarımızı mutlu etmek için var olduğumuzu unutmayın” ifadelerini sarf etti.

 

“BENİM İÇİN KIRMIZI ÇİZGİ BEYT-ÜL MALDIR”

Aldığımız her kuruşu hak etmek için hep birlikte çalışacağız ifadelerini kullanan “Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Devletin tek bir kuruşunu ve malını azami hassasiyet göstererek korumanızı istiyorum. Bu görevlerin emanet olduğu asıl makam sahibinin millet olduğunu unutmayın. Bu aslında bir manevi yaklaşımdır. Unutmayın ki bizim medeniyetimiz ahlak medeniyetidir. Yapmamız gereken insanımızın hassasiyetlerine göre hareket etmektir. İkinci anlayış benim için kırmızı çizgi Beyt-ül maldır. Garipleri, yoksulları, yetimleri ve ihtiyaç sahiplerini hep birlikte koruyacağız. Şunu bilelim ki milletten alıyoruz millete vereceğiz. Kullandığımız eşyalara azami hassasiyet göstereceğiz” diye konuştu.

 

“BU EMANET ASLINDA ATEŞTEN GİYDİĞİNİZ GÖMLEKTİR”

Çalışma arkadaşları için elinden geleni yapacağını da söyleyen Başkan Büyükakın, “Vatandaşımızı mutlu etmek için de hep birlikte çalışacağız. Millete hizmet etmek için bu görevlere geldik. Yönetimler ve hükümetler halk için vardır. Halk hükümetler için yoktur. Belediyeler vatandaşımıza hizmet etmek için vardır. Varlık sebebimiz olan halkımıza hizmet etmeyi unutmayarak, emanet ehli olarak çalışmanızı ve hareket etmenizi istiyorum. Bu emaneti hep beraber kollayacağız. Şunu da dile getirmem gerekir ki aldığımız bu emanet aslında çocuklarımızdan aldığımız emanettir. Her bir vatandaşımızın sokaklarda huzur içinde yürümesi için bu emanetlere sahip çıkacağız. Bu emanet aslında ateşten giydiğiniz gömlektir” şeklinde konuştu.

 

“YOKSULU, GARİBİ VE YETİMİ KORUYUN, KOLLAYIN”

Kurban Bayramı tatili için trafiğe çıkacak personellerine dikkatli olmaları konusunda uyarıda bulunan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, “Bu bayramda yoksulu, garibi ve yetimi koruyun, kollayın. Kapı komşumuzda fakir fukara varsa sahip çıkalım. Aynı zamanda sokaklarda sizler de Büyükşehir Belediyemizin hizmetleriniz görüyorsunuz. Eksiklikleri ve yapılması gerekenleri nemelazım demeden her sorunla sizle ilgili değilse bile yakından ilgilenin. Bu vesileyle Kurban Bayramınızı tebrik ediyorum. Şimdiye kadar hizmetlerinizden dolayı ayrı ayrı sizlere teşekkür ediyorum. Bir kez daha hatırlatmak istiyorum, bu görevler vebaldir. Ağız tadında bayram geçirmenizi, dünyaya nizam verecek taşları bugün bir kez daha yerine koyacak sizlere teşekkür ediyorum” diyerek konuşmalarını tamamladı. Birliktelik yapılan bayramlaşmanın ardından sona erdi.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑