mkk
mhm

E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Gül AKDEMİR
Gül AKDEMİR

Çukur'da 1 Gün....!

12 Kasım 2020 Saat: 20:53

Pandemi'li günleri bütün neğatifiyle yaşarken, kurallara uymak kaydıyla bugün kendime bir güzellik yaptım. Bugünü kendime ayırdım.
Gölge Medya'dan uzak, haber merkezimizden ırak, Gölge Dergi'mizin ve Gölge Gazete'mizin neşeli , ama bir o kadar da stres yüklü iş ortamından birazcık olsun sıyrılmak adına kendime izin verdim. Pandemi'li hayatı Avrupa yakasından gözlemek , insanların sosyal hayatlarını not etmek düşüncesiyle , İstanbul'un tarihi ve tursitlik mekanlarını gezerek kendimi ödüllendirdim diyebilirim.
Evet, evet... Bugün ödül dağıttım kendime. Genel Yayın Yönetmenimiz Sarıçam'ın dırdırından kaçtım, istihbarat şefimiz Dilan Şen'in bitmek tükenmek bilmeyen haberlerinden sıyrıldım ve kendimi Çukur'a attım.
Eminönü'nde balık ekmek iyi geldi öğlen vakti. Galata kulesinin gölgesinde İstanbul'un tarihini solurken elbette yüzümde eksik etmediğim maske vardı. Ardından ver elini Çukur. Bizim akranlar Çukur'u iyi bilir, yakından takip eder. İstanbul'un Fatih ilçesinde bulunan Balat semtinde çekilen ''Çukur'' dizisinin setini görmek, mekanları yakından incelemek için Çukur'daydım bugün. Aras Bulut İynemli , nam-ı diğer Yamaç Koçovalı'nın sahnesi yoktu sete gittiğimde. Sokak kavgaları, çetelerin kovalamacaları vardı. Ve onları kimi hayranlıkla, kimi imrenerek, kimi gençlerde sokak başlarında özentiyle izliyorlardı. Teknik ekip kameralarla, boy üstü mikrofonlarla, ışıkçılar da telaşla köşeden köşeye set kuruyorlardı. Cumali Reis ile Metin Reis sette prova üstüne prova yaptıktan sonra rollerini gerçek yaşama çeviriyorlardı kameralar önünde. Çukur'da bugün hayat vardı ve biz o hayatın tam ortasındaydık.
Bu arada Cennet Mahallesi'ni, Pembe'nin evini görmeden olmazdı. Alişan'ın kulaklarını çınnattık Cennet Mahallesi'nde.
Gün , akşamla buluşup alaca karanlık yerini alırken Balat Cafe Restaurant'ta yemek molasındaydım. Ser'de gazetecilik var ya, notlarımı derledim, orta şekerli kahvemi yudumlarken de sokakta duranları, bekleyenleri, gelip geçenleri göz ucuyla izliyordum.
Sokakta mutlu bir azınlık vardı... Çukur'u sevenler, meraklılar, özenenler ile ''çukurun kekoları'' aynı mutluluğu yaşıyorlardı.
Pandemi'li bir hayat yaşıyoruz. ..Mesela daha bugün İstanbul Valiliği yeni kararları, yasakları açıkladı. İstanbul’da 125 sokak, 93 cadde ve 84 meydanda sigara içilmesi yasaklandı. Bizim Kocaeli ve Gebze'de aynı yasaklar iki gün önce kararlaştırılmıştı. Hayatın gerçekleri ile yaşamak zorundayız. Şu aşamada tek bir gerçek var, o da kurallara uymak.. Yani maske, mesafe, temizlik. Bu üçüne riayet ettiğimiz sürece sağlık bizimle olacaktır. Sağlıklı günler bizlerin, sevdiklerimizin, ailemizin, velhasıl ülkemizin tamamnının olacaktır.
Dediğim gibi bu yazımı Balat Çukur'dan yazıyorum... Fakat üzerimize toprağın döküldüğü çukura girmemek için , lütfen Pandemi kurallarına uyalım. Sağlıklı günler hepimizin olsun.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Yazıya Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Mucize Bebek ELİF2 Kasım 2020 Saat: 22:29
Kadın cinayetleri ve İdam14 Ekim 2020 Saat: 23:31
İyilik Kervanı4 Ekim 2020 Saat: 00:57
ORMANYA13 Eylül 2020 Saat: 19:57
Sigara..!29 Ağustos 2020 Saat: 23:35
Tüm Yazıları
Yukarı ↑