Güncel

Akademi Üniversiteli gençler çok şanslı olacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı, üniversite öğrencilerine yönelik ücretsiz hizmet verecek Akademi Üniversitesi için son hazırlıklarını yapıyor. Akademi Üniversite Birimi’ni İzmit merkezde konumlandıran Büy

14 Ekim 2019 Saat: 09:56
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 90 kez okunmuştur

Akademi Üniversiteli gençler çok şanslı olacak
Akademi Üniversiteli gençler çok şanslı olacak

İZMİT’E AKADEMİ ÜNİVERSİTE GELİYOR

Büyükşehir Belediyesi’nin hayata geçireceği Akademi Üniversitesi’nden Kocaeli Üniversitesi ve Gebze Teknik Üniversitesi bünyesinde eğitim gören ve şehir dışında üniversite eğitimi gören yaz döneminde Kocaeli’de ikamet eden tüm üniversite öğrencileri yararlanabilecek. Üniversiteli gençlerin her alanda kendilerini geliştirmeleri için yapılan merkez, öğrencilerin sosyalleşmeleri, akademik ve teknik ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri içinde büyük bir fırsat olacak.

 

1800 METREKARELİK KAPALI ALAN

Akademi Üniversite’de birçok alanda gençlik çalışması planlanırken yapının faaliyete geçmesi ile birlikte çalışma alanlarının genişletilmesi, farklı alanlardaki disiplinler üzerinde çalışmaların sürdürülmesi, ulusal ve uluslararası gençlik çalışmaları planlanması, gençlik çalışmalarının gençlerle birlikte yürütülmesi hedefleniyor. Kocaeli’de yaşayan üniversiteli gençlerin yararlanacağı ve gelişimine katkı sağlayacağı Akademi Üniversite, 1800 metrekarelik alan üzerinde bodrum kat, zemin kat, 1, 2 ve 3’üncü kat olmak üzere toplam 5 katlı olacak.

 

ATÖLYELER GENÇLERE TECRÜBE KAZANDIRACAK

75 metrekarelik bodrum katında, Kocaeli Üniversitesi öğrencilerinin yürüttüğü teknolojik projelerin desteklenmesi, çalışmaları için uygun ortamın oluşturulacağı, teknik malzemelerin olduğu mini bir atölye olarak planlandı. İnsansız Hava Aracı, Elektrikli Araç Üretimi ve teknik projelere mentörlük yapılacak alan garaj ismiyle gençlerin hizmetine açılacak. Giriş kısmını oluşturacak alanda ofis, danışma ve kafeterya alanları olacak.

80 KİŞİ KAPASİTELİ CEP SİNEMASI

Müzik(stüdyo) odası ve spor salonunun konumlandırıldığı 2’nci katta 20 kişi kapasiteli toplantı salonu ile söyleşi, konferans, panel gibi etkinliklerin düzenleneceği, üniversitede faaliyet gösteren kulüplerin çalışmalarını, toplantılarını gerçekleştirebilecekleri 80 kişi kapasiteli konferans salonu yer alacak. 3’üncü katta ise yazılım ve kodlama çalışmalarının yapıldığı bir ofis, 4 adet sınıf, speaking cafe ve playstation odası yapıldı. Bu katta ayrıca sinema günleri, film tahlilleri gibi çalışmaların gerçekleşeceği 80 kişi kapasiteli cep sineması salonu olacak.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑