Güncel

CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK PROJESİ

Kocaeli Müteahhitler Birliği Başkanı Oğuzhan Keleş önümüzdeki günlerde açıklanacak olan Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut projesine dair basın açıklamasında bulundu.

1 Ağustos 2022 Saat: 20:52
CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK PROJESİ
CUMHURİYET TARİHİNİN EN BÜYÜK PROJESİ

Başkan Oğuzhan Keleş; “81 ilde vatandaşların kira öder gibi ev sahibi olacağını belirten Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Murat Kurum’un yapmış olduğu basın açıklamasında inşaat maliyetlerine dikkat çektiğini gördük. Artan inşaat maliyetleri, üretimdeki azalma ile birlikte konut fiyatları her geçen gün yükseliyor. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre inşaat maliyetlerindeki artış son bir yılda yüzde 106 olurken, Merkez Bankası yıllık konut fiyat artışının yüzde 150’ye yaklaştığını görmekteyiz.

 

 “Toplu Konut İdaresi Başkanlığı(TOKİ) tarafından Kocaeli İli İzmit İlçesi Sekbanlı-Sepetçi Proje Alanı 1. Bölge 535 Konut Projesi ve Kocaeli İli İzmit İlçesi Sekbanlı-Sepetçi Proje Alanı 2. Bölge 747 Konut Projeleri kapsamındainşa ettirilen; 2+1ve 3+1 olmak üzere konut üretimi yapılacak olup geçtiğimiz günlerde 238 daire için kura çekilerek hak sahipleri belirlendi.

 

Başkan Keleş; Şehrimizde birçok kişinin başvurmuş olduğu TOKİ Sosyal Konut Projelerinin önemi çok büyüktür. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından dar gelirlilere ucuz konut ve arsa müjdesini Ağustos ayında açıklanacak olup 81 ilde 150 bin sosyal konut yapılacak. Hazine arazileri vatandaşa açılacak, ev ve arsalar 15 yıla varan vadelerle satılacaktır.

 

Kocaeli Müteahhitler Birliği olarak diğer illerimizde ve şehrimizde yapılacak olan orta ve dar gelirli vatandaşlarımıza uygun TOKİ Sosyal Konut Projelerinin hayırlı olmasını temenni ederiz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑