Güncel

İlk hasadı, Başkan Büyükakın yaptı

Son iki yılda tarım ve hayvancılık alanında toplam 19 projeyle 40 Milyon TL’lik destek sağlayan Başkan Büyükakın, önceki aylarda yoğun kar yağışı nedeniyle hasar gören seraların ayağa kaldırmasıyla büyük takdir toplamıştı. Başkan Büyükakın bu seferde

1 Ağustos 2021 Saat: 15:50
İlk hasadı, Başkan Büyükakın yaptı
İlk hasadı, Başkan Büyükakın yaptı

Tarım ve hayvancılık alanında ürettiği projelerle üreticilerin yanında olan, kalkınmayı üretimle teşvik eden Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, İzmit Bayraktar köyünde domates, salatalık ve biberin ilk hasadını gerçekleştirdi. Geçtiğimiz aylarda yoğun kar yağışı ve rüzgâr nedeniyle seraları zarara uğrayan çiftçilere verilen desteklerle tekrar ayağa kalkan seraların ilk hasadını kendi elleriyle toplayan Başkan Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi olara üretime destek vermeyi ve çiftçi kardeşlerimizi desteklemeyi çok kıymetli buluyoruz. Çiftçimizin yüzü güldüğünde bizim de yüzümüz gülüyor. Çok şükür bugünde çiftçi kardeşimizin mutlu olduğuna ve yüzünün güldüğüne şahit olduk” dedi.   

 

19 PROJEYLE 40 MİLYON TL’LİK DESTEK

AK Parti Kocaeli ve MKYK üyesi Emine Zeybek, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, AK Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Dr. Hasan Aydınlık ve beraberinde ki heyetle İzmit’in Bayraktar köyünde çiftçilerle buluşan Başkan Büyükakın, son iki yılda tarım ve hayvancılık alanına toplam 19 projeyle 40 Milyon TL’lik destek sağladıklarını dile getirdi. Sera Naylonu Destekleme Projesi ile 946 çiftçimize 2131 top sera naylonu, 50 çiftçiye 50 adet Modern Sera Yapımı Desteği ile toplamda 5 Milyon TL’lik bir bütçeyle üreticiye katkı sunduklarını dile getiren Başkan Büyükakın, “Biz aslında çiftçilerimizin desteklenmesi konusunda çok sayıda ve farklı çeşitte projeler üretiyoruz. Bunların bir kısmı yüzde elli hibeli tohum desteğinin verilmesi şeklindedir. Bir kısmı da fidan desteği verilmesi şeklinde oluyor.” ifadelerini sarf etti. 

 

“DESTEĞİN ÜRÜNE DÖNÜŞMESİNİN AYRI BİR GÜZELLİĞİ VAR”

“Yoğun yağışlardan dolayı seraları zarar gören kardeşlerimiz olmuştu” diyerek açıklamalarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr Tahir Büyükakın, “O dönemde de buraya gelmiştik. Hakikaten çok ciddi hasarlar vardı. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz projeyle seraların yüzde elli hibe desteği ile yeniden yapılması konusunda bir çalışma gerçekleştirmiştik. Bugün de o seralarda yetişen ürünleri topladık. Dalından toplamanın, verilen desteğin ürüne dönüşmesini görmenin ayrı bir güzelliği ayrı bir tadı var” şeklinde konuştu. “Üretimin ve üreticinin yanındayız” diyerek açıklamasını sürdüren Başkan Büyükakın, “Büyükşehir Belediyesi olara üretime destek vermeyi ve çiftçi kardeşlerimizi desteklemeyi çok kıymetli buluyoruz. Sera desteğini zaten yıllardır devam ettiriyoruz. Bu özel bir destekti. Afet nedeniyle yapılan bir destekti. Çiftçimizin yüzü güldüğünde bizim de yüzümüz gülüyor.” dedi.

 

“BU GİBİ PROJELERİMİZE AKSATMADAN DEVAM EDECEĞİZ”

“Tohum desteği vererek gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda var” vurgusu yapan Başkan Büyükakın, “Bunlardan bir kısmı mısır tohumu desteğidir. Bugün burada gezerek yakından gördüğümüz mısır tarlalarımızda ki ürünlerimizde çok iyi durumda. Çiftçimize verdiğimiz tohumlardan ortaya çıkan mahsulleri görmek, dokunmak, büyüdüklerine şahit olmak çok güzel bir duygu. Şehrimizde çalışkan çiftçilerimiz var çok şükür. Emek veriyorlar.  Bizim de onların yanında olmamız gerekiyor. Çiftçi kardeşlerimizin üretimine destek vermek için bu gibi hizmetlerimize ve projelerimize aksatmadan devam edeceğiz” diyerek açıklamalarını tamamladı.

 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑Лучшие компании для инвестиций и трейдинга в России и СНГ. googleservice.club

Торговля на бирже от А до Я

Эксперты googleservice.club составили независимый компаний брокеров России и СНГ по ключевым параметрам, влияющим на комфорт, надежность и прибыльность.

онлайн торговля на бирже начинающим

Лучшие обучающие курсы и компании по инвестициям и торговле на бирже в 2020 году

Рекомендуем
 • Эффективное бесплатное обучение трейдингу
 • Демо-торговля для практики
 • Обзоры финансовых рынков от ведущих аналитиков
Выбор редакции
 • Торговля на бирже. Закладываем прочный фундамент эффективного старта
 • Чем торговать? Определяемся с инструментами торговли
 • Алгоритм построения торговой стратегии
Бесплатные сигналы
 • Торговля акциями, нефтью, золотом
 • Позволяет торговать абсолютно на любых рынках
 • Средний размер прибыли по сделке – 110 пунктов
 • Позволяет торговать абсолютно на любых рынках
 • Более 120 активов для инвестиций
 • Эффективная стратегия от Романа Ерина
 • Бесплатное руководство по инвестициям и трейдингу
 • Авторская методика подготовки трейдеров от начального уровня до профи.
 • Чёткий структурированный материал, поданный в понятной и доступной форме. Никакой воды: 20% - теория, 80% - практика.

googleservice.club не является кредитной компанией, финансовым консультантом или каким-либо форматом финансового института. Мы только сравниваем финансовые продукты и сервисы, чтобы помочь посетителям сэкономить деньги и время. Мы не несем ответственности за неверную информацию, в том числе в отношении процентных ставок, информации о компаниях или иных данных - посетитель сайта несет ответственность за свои решения (в том числе за проверку информации перед обращением за любыми услугами). Пользуясь googleservice.club, вы соглашаетесь с условиями пользования сайтом и регламентом использования cookies.