mkk

Güncel

Kışlaya müthiş külliye

TOKİ'den geri alındıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla millet bahçesi yapılmasına karar verilen eski askeri kışla içerisinde, Türkiye'nin en büyük külliyelerinden biri yapılacak.

10 Ekim 2020 Saat: 14:40
Kışlaya müthiş külliye
Kışlaya müthiş külliye

GÖLGE / Özel Haber- TOKİ'den geri alındıktan sonra Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla millet bahçesi yapılmasına karar verilen eski askeri kışla içerisinde, Türkiye'nin en büyük külliyelerinden biri yapılacak.
Bu yönde hummalı çalışma yapan müteşebbis konseyi, kışla içerisinde yaklaşık 100 dönüm arazinin külliye derneğine verilmesiyle çalışmalarına hız verildi.
YAYLAK VE ÇİÇEK İŞİN BAŞINDA
Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın'ın da yakından ettiği külliye çalışmasını, Gebzelilerin yakından tanıdıkları iş insanları Yüksel Yaylak ile İbrahim Çiçek'in öncülüğünde oluşturulan dernek yönetiyor. Bölgenin en büyük külliyesi için stard verilen çalışmanın önümüzdeki günler hızlanacağını ifade eden Yüksel Yaylak ve İbrahim Çiçek, Gölge'ye bilgiler verirken , ''Millet bahçesine dönüştürülen ve TOKİ'den alınan kışla arazisi, bir nevi kışlayı kurtarmak ve Gebzelilere kazandırmaktır. Bu konuda Sayın Cumhurbaşkanımıza ve Büyükşehir Belediye Başkanımıza minnetlerimizi sunuyoruz. Çok büyük bir külliye inşaa edeceğiz. Dört ilçenin ihtiyacını karşılayacak ve gelecek nesillere çok anlamlı bir eser kazandırmış olacağız. Arazi içinde ayrıca kaymakamlık gibi bazı kamu binalarıda yer alacak, geri kalan devasa arazi millet bahçesi olacak. Gebze hak ettiği büyük bir hizmeti kazanmış olacak. '' şeklinde konuştular. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑