E-Bülten

Email

Sitemizin yeniliklerinden haberdar olmak için bültenimize üye olabilirsiniz.

Nevin KAYA
Nevin KAYA

Merhaba derken...

17 Ağustos 2021 Saat: 17:22

Alptekin Cevherli diyor ki…

Ay akşamdan aş da gel Cılga yola düş de gel Eğer anan koymazsa Vicdanan danış da gel!

 

Ya neymiş; vicdan varmış. Rıza varmış…

Nerede ‘Vicdan?’

En aşağılık vahşeti uygulayıp, bir de bunu insan müsveddesi olarak yapmak akıl, hafızsalam almıyor. diyor Alptekin Cevherli

Ve yine diyor Alptekin Cevherli İdam mı?

 

Elbette idam cezası gerekli. Ama sadece; tecavüzcülere, sübyancılara, hunharca cinayet işleyenlere değil; terör suçu işleyenlere ve bunlara emir verenlere de gelmeli.

Toplum vicdanı ancak o zaman rahat bulur. Doğal hukuk ancak o zaman hayata geçer…

İdam cezasını kaldıranların yüzüne bir şamar gibi, idam cezası geri inmelidir!

Yoksa pazar alışverişi yaparken çocuklarının-eşinin gözü önünde ensesinden sıkılan kurşunla şehit edilen astsubayların, belediye otobüsünde ‘Molotof kokteyli’ atılarak yakılan genç kızlarımızın ardından daha çok yazılar düzeriz…

 

Evet , ben Nevin Kaya...  Gölge Medya ailesine katılırken, bu yazıyla giriş yapmak istedim ve bundan sonra haftalık yazılarımla elimden geldiğince sizlerle olacağım

Şimdi yine daha önce yayınlanmış, benim nezdimde boş lakırdı, bir makale üstelik adı usta yazar tabiriyle anılan bir yazarın kaleminden çıkmış olan bu makale , altı boş aslı olmayan laf olsun torba dolsun misali diyelim, ancak bazı noktalardan bende örnek vermek istiyorum.  Bu yazarın bu dolgu yazısına, işte o yazarın yazısı arkasına bizim yorumlarımız

 

Özal da tehdit etmişti!

 

1 Kasım seçimlerinde son düzlüğe girerken AKP de son kozlarını oynamaya başladı. Yabancısı olduğumuz bir şey değil... 

Biz gidersek kaos gelir... 

Biz gidersek bütün yardımlar da biter... 

Biz gidersek maaşlar bile ödenmez... 

Biz gidersek yatırımlar durur... 

Sanki Türkiye Cumhuriyeti bunlardan ibaret, bunlardan önce hiç hükümet kurulmadı... 

AKP tek başına hükümet kurma olasılığı bir yana 7 Haziran’ı da yakalayamama endişesinin verdiği gerilimle son koz olarak tehdidi seçti. 

Resmen halkı kendileriyle korkutuyorlar. 

Bu Türkiye’nin siyasi tarihini biraz bilenler açısından yeni bir durum değil. 

12 Eylül’ün ardından 6 Kasım 1983 seçimlerinde yüzde 45.1 oy alıp tek başına iktidara gelen Turgut Özal, 1987 seçimlerinde oylarının azalmasının ardından 1989 yerel seçimlerine bambaşka bir hırsla yürümüştü. 

O günlerde Anavatan Partisi’nin gazetelere verdiği ilanlarda, sandığa yürüyen sandalyeye iplerle sımsıkı bağlanmış bir kişi resmedilmiş, altına şu eklenmişti: 

Eli kolu bağlı bir belediye başkanı ister misiniz?

Sözüm ona genel iktidarın ANAP’ta olduğu anımsatılıyor. Muhalefetten bir belediye başkanı olursa onun elinin kolunun bağlanacağı tehdidi savruluyordu.

***

1989 yerel seçimlerinde ANAP’ın bu tehdidi ters tepti. Merkez sağdaki ikili yapının da getirdiği avantajla SHP 55 ilde belediye başkanlığı elde etti. 

Sözün özü siyasetin doğasıyla oynamamak gerekir. Eğer halkı tehdit ederseniz onun hemen size karşılık vermesi zor olur. Ama sözünü sandıkta söyler, haddinizi bildirir. AKP, tek başına iktidarı yitiriyor olmanın sancısını artık gizleyemiyor. Kendini olduğundan çok daha fazla güçlü göstermek için akla gelen gelmeyen her şeyi söylüyor. 

Yaşamın farklı alanlarına, farklı nedenlerle yansıtılan bir örnek vardır. Biz, o örneği siyasete göre biçimlendirelim. Demokrasilerde milli irade, halkın desteği en baştaki 1’dir. Kadrolarınızı güçlendirirseniz 1’in yanına bir sıfır ekler, 10’a ulaşırsınız. Sermaye çevrelerini etkiniz altına alırsınız, bir sıfır da o eder 100’e gelirsiniz. Bir medya gücü oluşturursunuz bir sıfır daha, 1000 eder. 

Sıfırları artırarak gücünüzü çok ileri götürebilirsiniz. Ama halk desteğini kaybederseniz, en baştaki 1 düşer. 

Geriye ne kalır? 

Tabii ki sıfır...

***

AKP, en baştaki 1’i mutlak sayıp elde ettiği sıfırları koruma peşinde. 1’i de 7 Haziran’da kaybetmekte olduğunu anlayınca 1 Kasım’da tehditle elde tutmaya çalışıyor. 

Sadece bizde değil dünyada da demokrasinin biraz işlediği her ülkede halkı tehdit eden karşılığını alır. 

AKP’nin yarattığı korku ikliminin öylesine farklı sonuçları var ki zaman zaman Aziz Nesin’ lik durumlara bile yol açabiliyor. 

Dün kimi gazetelerde vardı. Eşinin yargılanarak mutlaka ceza almasını isteyen bir kişi düşünmüş taşınmış mahkemenin mutlak ceza vereceği bir yol bulmuş. Eşinin cep telefonuna Erdoğan’a hakaret anlamına gelecek mesajlar yüklemiş, öyle ya Erdoğan’a hakaret eden herkes hüküm giydiğine göre kardeşimiz de işin sağlam yolunu bulmuş! 

Gerçeğin anlaşılması zaman almış ama Erdoğan’a hakaretin, eşlerin birbirine duyduğu nefretin öznesi olması, geldiğimiz noktanın özeti olsa gerek.

 

2015 YILINDA BU MAKALEYİ YAZAN  bu usta yazarın makalesini defalarca okudum, adına biz usta yazar diye hitap ediyoruz.Ancak yazıları bir usta yazara yakışmayan, haktan adaletten uzak, alt yapısı iftira ve yalan olan bu makaleyi iyi anlarsak kılıçdaroğlu kopyası ortaya çıkmaktadır.Yine kıyaslamak amacıyla hatırlatmak istiyorum;  ülkemiz büyük bir deprem yaşamıştı, Ecevit başbakandı.  Kocaeli kokudan girilmiyordu, aylarca enkazlar kalkmadı . AK Parti  iktidarında yaşanan depremlere bakıyoruz,  müdahale dakikalarla sınırlı,  enkaz kalkması,  vatandaşın barınması,  afat yardımları hızlı ve acil çözümler üretilmektedi.  O dönem dilenci gibi yabancı ülkelerden yardımlar geldi,  o dönemin iktidarı topladığı yardımları vatandaşa verirken bile taksite böldü,  yardımı taksitlendirdi . Şimdi ise anında 50 milyon ihtiyaç için gönderiliyor.

İstanbullu AKParti öncesi CHP dönemini, CHP sonrası  AK Parti  dönemini ve şimdiki CHP dönemini , AK  Parti dönemini görmek gerekir . Sormak gerek ; AKParti böyle bir tehditlerde bulunmuyor ve  göndermiyor . AKParti'nin yerini dolduracak kimsede gelemiyor.  Ayrıca AK Parti' ye ülkemiz içinde rakip yok , yerini dolduracak ekip yok , dünya şer güçleri bile bir araya geldiler ancak oyunlar tutmadı,  araştırmalar yanıldı ve araştırmacılar itiraf ettiler .  ''AK Parti öndeyken aksini yazmak zorunda kaldık'' dediler . Ülkemizde her şey öyle hızlı  gelişiyor ki , bu bağlamda yapılan oyunlarda çabuk çözülüyor . Meral Akşener’in her gittiği vilayete başka bir vilayetten birilerini getirip konuşturup arkasından deşifre olduğu gibi,  Kılıçdaroğlu'nun bir saat önce söylediğini bir saat sonra değiştirdiği gibi.

Usta yazar aciz bir örneklemede yapmış . Bana göre uyduruk bir örneklemedir. Çünkü hayatın için görüyoruz , bir telefonla değil cumhurbaşkanına sıradan bir vatandaşa da hakaret etsen karşılığı en kötü para cezası var.Sanki sadece telefonla TAYYİP ERDOĞAN'a hakaret ettiğinde ceza veriliyormuş gibi lanse etmesi abesle iştigaldir.  Hukukta her suçun bir cezası vardır.

 

YORUMLAR Üye Girişi

 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
Bu Yazıya 2 yorum yapılmıştır
memet çevikay 18.08.2021 13:32
Nevin kardeşim kalemine eline sağlık yalnız rica ediyorum yazılarından bizi mahrum etme devam et
AHMET 18.08.2021 12:11
NAVO SANA YAKIŞAN BİR YAZI OLMUŞ ADETA BENİM DUYGU VE DÜŞÜNCELERİMİ VURGULAMIŞSIN TEBRİK EDERİM ON ÜZERİNDEN ON
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Yazıyı Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız

Yazarın Diğer Yazıları

Yukarı ↑Лучшие компании для инвестиций и трейдинга в России и СНГ. googleservice.club

Торговля на бирже от А до Я

Эксперты googleservice.club составили независимый компаний брокеров России и СНГ по ключевым параметрам, влияющим на комфорт, надежность и прибыльность.

онлайн торговля на бирже начинающим

Лучшие обучающие курсы и компании по инвестициям и торговле на бирже в 2020 году

Рекомендуем
 • Эффективное бесплатное обучение трейдингу
 • Демо-торговля для практики
 • Обзоры финансовых рынков от ведущих аналитиков
Выбор редакции
 • Торговля на бирже. Закладываем прочный фундамент эффективного старта
 • Чем торговать? Определяемся с инструментами торговли
 • Алгоритм построения торговой стратегии
Бесплатные сигналы
 • Торговля акциями, нефтью, золотом
 • Позволяет торговать абсолютно на любых рынках
 • Средний размер прибыли по сделке – 110 пунктов
 • Позволяет торговать абсолютно на любых рынках
 • Более 120 активов для инвестиций
 • Эффективная стратегия от Романа Ерина
 • Бесплатное руководство по инвестициям и трейдингу
 • Авторская методика подготовки трейдеров от начального уровня до профи.
 • Чёткий структурированный материал, поданный в понятной и доступной форме. Никакой воды: 20% - теория, 80% - практика.

googleservice.club не является кредитной компанией, финансовым консультантом или каким-либо форматом финансового института. Мы только сравниваем финансовые продукты и сервисы, чтобы помочь посетителям сэкономить деньги и время. Мы не несем ответственности за неверную информацию, в том числе в отношении процентных ставок, информации о компаниях или иных данных - посетитель сайта несет ответственность за свои решения (в том числе за проверку информации перед обращением за любыми услугами). Пользуясь googleservice.club, вы соглашаетесь с условиями пользования сайтом и регламентом использования cookies.