mkk
mrkzp

Güncel

Özler ''Gençlerle Başaracağız''

Kayhan Özler Gebze Amatör Spor Kulüplerinin Stadyum İhtiyacının Karşılanması ve Gençlerimizin Spora Yönlendirilmesi Hakkında öneri sundu

4 Aralık 2020 Saat: 17:06
Özler Gençlerle Başaracağız
Özler ''Gençlerle Başaracağız''

Gebze Meclis Toplantısı'nda konuşan İYİ Parti Meclis Üyesi Kayhan Özler, gençlerin alkol,uyuşturucu,sigara gibi madde bağımlılığından kurtarılması için, Gebze'ye amatör futbol sahası yapılması konusunda mecliste önerge verdi.

Çocuklarımızın sağlıklı büyüme ve gelişmesinde spor çok önemli bir katkı sağlar. Sadece fiziksel anlamda değil, aynı zamanda ruhsal, bilişsel, sosyal ve kişisel gelişiminde de spor, önemli bir rol oynar. Çağımızın en önemli sorunlarından biri haline gelen fiziksel aktivite azlığı, çocuklarda obezite, diyabet ve dikkat eksikliği gibi hastalıklara önemli oranda zemin hazırladığı bilinmektedir.

Uzun süre tablet, televizyon ve bilgisayar karşısında zaman geçiren, spordan uzak duran ve açık alanlar yerine alışveriş merkezlerinde dolaşmayı tercih eden çocuklar, ileriki dönemin önemli kronik hastalıkları için aday haline gelirler.

Aynı zamanda uyuşturucu,sigara ve alkol bağımlılığının ülkemizde çok küçük yaşlara indiği bilinmektedir. Bu noktada sporun gücünü kullanmalıyız. Spor gençlerimizi tüm kötü alışkanlıklardan korumak için en etkili yöntemlerden biridir. Bu nedenle Belediyemizin aslı görevi olan ve sizinde seçim beyannamenizde belirtmiş olduğunuz “Gençlerle başaracağız; Spor ve sporcunun yanında olacağız. Bütün spor dallarına aynı heyecan ve mesafede yaklaşıp gençlerimizin spora ilgisini artıracağız” söyleminizden yola çıkarak ve KASKF verilerine dayanarak 121 bin 326 nüfusa sahip Kartepe ilçesinde 6 adet , 102 bin 241 nüfusa sahip Başiskele ilçesinde 7 adet, 165 bin 663 nüfusa sahip Gölcük ilçesinde 7 adet olmak üzere toplamda 20 adet amatör futbol standartlarına uygun maç sahası bulunmaktadır.

Gebzemiz; bulunduğu bölge, ait olduğu konum, sanayiye dayalı ekonomik yapısı ve tüm dinamikleri ile hızlı gelişen ve büyüyen demografik özellikleri ve kalkınmışlık düzeyi ile bir çok ilden daha yüksek orana sahip olan, aynı zamanda ülke ekonomisine önemli katmadeğer sağlayan bir kentdir. Sanayi kuruluşları ve teknoloji tabanlı kalkınmaya temel oluşturacak kurumları ile Türkiye’nin lokomotifidir. Tasarım ve teknoloji geliştirme merkezleri ile bilimin üssüdür. Bölge nufüsu 774 bin 208 iken istihdam edilen çalışanlarla birlikte gündüz nüfusu 1 buçuk milyon olan bir kentte ikamet etmekteyiz.

Toplam nüfusu Gebze nüfusuna eşit olan Kartepe,Başiskele ve Gölcük ilçelerinde toplamda 20 adet amatör futbola uygun standart maç sahası bulunmasına rağmen; Gebze bölgemizde 288 okul, 83 bin 824 öğrencimiz bulunmakta, bununla birlikte Gebzemizde 35 spor kulübü var iken bunların 25 tanesi futbol branşında faaliyet göstermektedir. TFF U11-12-13-14-15-16-17-19 ve A TAKIM olmak kaydıyla 9 kategoride müsabakalar düzenlenmektedir. Gebze ilçemizde bulunan 25 kulüp ortalama 4 kategori ile liglere katılmış olsa 100 takım, her takım 20 sporcudan oluşsa toplam 2.000 sporcu yapar. Bu 100 takım ve 2000 sporcu için bölgemizde sadece ve sadece 2 adet standart maç sahası bulunmaktadır. (Alaettin Kurt Stadı ve Beylikbağı Stadı )

Bunun yanı sıra Mollafenari stadı ile yeni yapılacak olan Metin Oktay Stadı bulunmaktadır. Ancak bu stadlar 2 takımın aynı anda antreman yapmasına uygun olmayan ve maç sahası standartlarına uygun olmayan sahalardır. Bu verilerden yola çıkarak Değerli Başkanım ve Değerli Meclis Üyesi Arkadaşlarım genç nufüsünün bu kadar yüksek olduğu Gebze’mize hakettiği spor sahalarını kazandırmak adına hepimize görev düşmektedir. Gebzemizin gençleri bu koşullara layık değildir. Koşulların ivedi olarak iyileştirilmesi ve ilçemize yeni modern futbol sahaları kazandırılmalıdır. Bu konuda tüm meclis üyesi arkadaşlarımızdan gençlerimiz ve çocuklarımız için destek beklemekteyiz.

Bu görev bilici doğrultusunda önerilerimiz
1. Gebzemizde nüfusu yoğun olan ve nüfus artışı devam eden Mutlukent, Yavuz Selim, Kirazpınar mahallelerinde standartlara uygun yeni modern futbol sahalarının ve kulüp binalarının yapılması
2. Askeri kışlanın kuzey tarafına 4 adet standartlara uygun yeni modern futbol sahalarının ve kulüp yapılması
3. Aynı zamanda Muallimköy bölgemizde bulunan ve ülkemizin teknolojik gelişiminde öncü olacak Bilişim Vadisi çevresinde Gebze’sporumuza layık ve bölgenin dizaynına uygun son teknoloji ile donatılmış yeni bir stadın yapılması

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑