Güncel

Serebral Palsi Enes’in hayali bu projeyle gerçek oldu

Serebral Palsi Enes, “Dilsiz” adlı filmi ön en sıradan izlemenin tadını çıkarırken yaşadığı heyecan ve mutluluk görmeye değerdi

25 Eylül 2021 Saat: 15:23
Serebral Palsi Enes’in hayali bu projeyle gerçek oldu
Serebral Palsi Enes’in hayali bu projeyle gerçek oldu

Serebral Palsi Enes Poçikli’nin hayali “Ellerimde Güç Var” projesi ile gerçeğe dönüştü. Yerli ve yabancı yapım filmleri izleyen ve tam anlamıyla bir sinemasever olan 1996 doğumlu Enes, kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşlarının bir araya gelerek hayata geçirdikleri projeyle “Dilsiz” adlı filmi en ön sıradan izlemenin keyfini yaşadı. Oldukça heyecanlanan ve yaşadığı mutluluğu gözlerinden okunan Enes’in mutluluğu görülmeye değerdi. Daha çok macera ve aksiyon filmleri izlemeyi sevdiğini söyleyen Enes, davetlerinden dolayı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’ne teşekkür ettiğini ifade etti.

 

SESLİ BETİMLEME VE İŞARET DİLİYLE

İşaret dili eğitimi alan gençler ile işitme engelli gençler Kocaeli Kongre Merkezi’nde bir araya geldi. Sinema etkinliğinde buluşan gençler, sesli betimleme ve işaret dili çevirisiyle dev ekrandan film izlemenin keyfini yaşadılar. Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi’nin gönüllülük projesi kapsamında gerçekleştirilen ve Prof. Dr. Mim Kemal Öke’nin başrolünde oynadığı “Dilsiz” adlı filmin gösterimini izlediler.

 

HEP BİRLİKTE İZLEDİLER

Sinema izletisine Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın eşi Doç. Dr. Figen Büyükakın, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer’in eşi Türkan Sezer, Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık, Kocaeli Gençlik Spor İl Müdürü İbrahim Aktürk, Kocaeli Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Elif Karagün, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Kudret Doğan, “Ellerimde Güç Var” projesi kapsamında işaret dili eğitimi alan gönüllü eğitimi alan öğrenciler, işitme engelliler ve aileleri, Kocaeli’de faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları katıldı.

 

 

 

“KOCAELİ’DE DÜZENLENMESİ ÇOK ÖNEMLİ”

Film gösterimi öncesi konuşan Doç. Dr. Figen Büyükakın, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin farkındalık oluşturmak için büyük çaba sarf ettiğini söyledi. Elele vererek önemli bir çalışmanın yapıldığını vurgulayan Büyükakın, “Böylesi bir etkinliğin Kocaeli’de düzenlenmesini çok önemli buluyorum. Özel bireylere yönelik faaliyetlerimizi artırarak sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı. Büyükşehir Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık ise yaptığı konuşmada bir sağlıkçı olarak pandemi kurallarına uyulmasının son derece önemli olduğunu hatırlatmak istediğini belirtti.

 

FARKINDALIK ÇALIŞMASI

Kocaeli Valiliği, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Üniversitesi, Kağıtspor Kulübü Derneği, Kocaeli Sağırlar Eğitim Kültür Gençlik ve Spor Kulübü Derneği’nin ortaklığında gerçekleştirilen “Ellerimde Güç Var” projesi bir farkındalık çalışması olarak hazırlandı. Proje kapsamında işitme engelli 19 - 24 yaş aralığındaki gönüllü gençlerle engeli bulunmayan 19 - 24 yaş aralığındaki gençler yer alıyor. Projeyle gençler geleneksel Türk sporlarına (At biniciliği ve okçuluk) yönlendiriliyor.

 

GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI HİBESİ İLE

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve Kağıtspor’un ortaklığı ile hazırlanan “Ellerimde Güç Var” projesi Gençlik ve Spor Bakanlığı hibesi ile gerçekleştiriliyor. “Ellerimde Güç Var” projesiyle gençler işaret dili eğitimlerini tamamladı. 1 Mart 2021 tarihinde başlanılan Proje ile işitme engelliliğine dair toplumsal farkındalık oluşturmak amaçlanırken proje dolaylı olarak işitme engelli bireylerin ailelerini de kapsıyor.

 

DUVAR RESSAMIYLA HAT SANATÇISI

2019 yılında yapımı gerçekleşen DİLSİZ filminin yönetmenliğini Murat Pay üstlenmiş. Film, duvar ressamlığıyla hayatını idame ettiren Sami’nin, hat sanatıyla haşır neşir olan Selma ve bu sanatın eski kuşak ustalarından Eşref efendi ile tanışması sonrası değişen hayatını konu ediyor. Filmin oyuncuları arasında Mim Kemal Öke, Ozan Çelik, Vildan Atasever, Görkem Yeltan ve Emin Gürsoy yer alıyor.


YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑Лучшие компании для инвестиций и трейдинга в России и СНГ. googleservice.club

Торговля на бирже от А до Я

Эксперты googleservice.club составили независимый компаний брокеров России и СНГ по ключевым параметрам, влияющим на комфорт, надежность и прибыльность.

онлайн торговля на бирже начинающим

Лучшие обучающие курсы и компании по инвестициям и торговле на бирже в 2020 году

Рекомендуем
 • Эффективное бесплатное обучение трейдингу
 • Демо-торговля для практики
 • Обзоры финансовых рынков от ведущих аналитиков
Выбор редакции
 • Торговля на бирже. Закладываем прочный фундамент эффективного старта
 • Чем торговать? Определяемся с инструментами торговли
 • Алгоритм построения торговой стратегии
Бесплатные сигналы
 • Торговля акциями, нефтью, золотом
 • Позволяет торговать абсолютно на любых рынках
 • Средний размер прибыли по сделке – 110 пунктов
 • Позволяет торговать абсолютно на любых рынках
 • Более 120 активов для инвестиций
 • Эффективная стратегия от Романа Ерина
 • Бесплатное руководство по инвестициям и трейдингу
 • Авторская методика подготовки трейдеров от начального уровня до профи.
 • Чёткий структурированный материал, поданный в понятной и доступной форме. Никакой воды: 20% - теория, 80% - практика.

googleservice.club не является кредитной компанией, финансовым консультантом или каким-либо форматом финансового института. Мы только сравниваем финансовые продукты и сервисы, чтобы помочь посетителям сэкономить деньги и время. Мы не несем ответственности за неверную информацию, в том числе в отношении процентных ставок, информации о компаниях или иных данных - посетитель сайта несет ответственность за свои решения (в том числе за проверку информации перед обращением за любыми услугами). Пользуясь googleservice.club, вы соглашаетесь с условиями пользования сайтом и регламентом использования cookies.