mkk
mrkzp

Güncel

VATANDAŞ VE ESNAFIN EKONOMİSİ ZOR DURUMDA

Saadet Partisi Gebze ilçe yönetimi Başkan Mustafa Türel’ün başkanlığında haftalık toplantısını gerçekleştirdi.

4 Aralık 2020 Saat: 16:37
VATANDAŞ VE ESNAFIN EKONOMİSİ ZOR DURUMDA
VATANDAŞ VE ESNAFIN EKONOMİSİ ZOR DURUMDA

Yerel ve ülke geneline dair değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda koronavirüs sürecinde yaşanan ekonomik sorunlar da ele alındı.

Maddi ve manevi sıkıntı yaşayan toplumun bütün kesimlerin sorunlarının konuşulduğu toplantıda Başkan Türel, “Koronavirüs hastalığının artması ve kısıtlamaların uygulanması ile beraber vatandaş    ve esnafın maddi kaygıları artarken, geçim sıkıntısı da ortaya çıkmaktadır. Bu problemler gün geçtikçe psikolojik travmalara, aile içi huzursuzluğa hatta şiddete yol açabilecek durumları da ortaya çıkartabilir” dedi.

ZİNNUR BÜYÜKGÖZ’E ÇAĞRIDA BULUNDU
Toplantıdaki değerlendirmesinde Gebze Belediyesi Başkanı Zinnur Büyükgöz’e de çağrıda bulunan Türel, “Bizler bu zor günlerin aşılması noktasında Gebze Belediye Başkanı’na bir çağrımız olacak:
hizmete yönelik daha başlanmamış ya da başlama aşamasında olan park, spor alanı, sosyal donatı alanları, kompleksleri ya da vb hizmetlerin bir süreliğine dondurulmasını ve bu alanlara harcanacak
paranın ekonomik zorluk yaşayan vatandaşlara ve esnafa aktarılmasının faydalı ve yerinde olacağını beyan ediyoruz” ifade etti.

Diğer taraftan koronavirüs salgınına dair duyarlılığın artırılması için de öneride bulunan Türel, “Bu ifade ile beraber şunları da belirtmek isteriz; billboardlarda, meydanda ki ekranda vb. iletişim mecralarında koronavirüs ile alakalı hassasiyeti artıracak bilgilendirme videolarının ya da görsellerinin paylaşılması vatandaşlarımızı daha duyarlı hale getirecektir” değerlendirmesinde

bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑