Yaşam

Yollarda görüşü engelleyen otlar temizlendi

Gölcük ilçesi Nüzhetiye ve Ferhadiye köylerinin ana yolarının kenarlarında büyüyerek araçların görüş açısını kapatan otların temizliği Büyükşehir ve ilçe belediyesi tarafından yapıldı.

2 Ekim 2019 Saat: 10:46
YORUM YAPTavsiye EtYazdır

Bu haber 114 kez okunmuştur

Yollarda görüşü engelleyen otlar temizlendi
Yollarda görüşü engelleyen otlar temizlendi


Köy yollarının kenarlarında uzanarak araçların görüş acısını kapatan otlar, yol güvenliğini riske atıyor. Bunu dikkate alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi, ortak çalışma yaparak Gölcük Nüzhetiye ve Ferhadiye köylerinin yollarının kenarlarında bulunan otları temizledi. Yapılan çalışma ile ana yolları kullanana araçların görüş açısını kapatan otlar biçilerek, vatandaşların yol güvenliği arttırıldı.

 

GÖRÜŞ AÇISINI ENGELLEYEN OTLAR TEMİZLENDİ 

Gölcük ilçesi Nüzhetiye ve Ferhadiye köylerinin ana yolları kenarlarında büyüyen otlar, araçların görüş acısını kapatırken aynı zamanda yolların sağ tarafında bulunan yol çizgilerini de görünmez hale getiriyor. Bu durumu dikkate alan Büyükşehir Belediyesi ve Gölcük Belediyesi ekipleri, her iki köyün ana yollarının kenarlarında bulunan otların biçimini yaptı. Gerçekleştirilen çalışma ile araçların görüş acısı sağlanırken yol çizgilerinin görünürlüğü arttırıldı.

 

YOLA UZANAN DALLARIN BUDAMASI YAPILDI  

Büyükşehir ve Gölcük ilçesinden yarım düzine personelle katıldığı çalışmada, ot temizliğinin yanı sıra ağaçların yola uzanan dallarının da budaması yapıldı. Bu çalışmalar doğrultusunda yağmursuyu kanallarını kapatan dikenlerinde temizliği gerçekleştirildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Park Bahçe ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı yol kenarlarında büyüyerek araçların görüş açısını kapatan otların biçimini daha önce Kartepe ilçesinde de yapmıştı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑