Eğitim

Bir ilçe üç birinci

Son yıllarda eğitimde kalitesini sürekli arttıran Darıca, bu yıl hem üniversite sınavlarında hem de liselere geçiş sınavlarında çıkardığı üç Türkiye birincisi ile adından söz ettirdi. Eğitimi önemseyen ve yatırımlarını arttıran Darıca Belediye Başkan

21 Temmuz 2022 Saat: 20:10
Bir ilçe üç birinci
Bir ilçe üç birinci

Son dönemde eğitimdeki çıtasını her geçen yıl yukarı taşıyan ve Darıca Belediyesi’nin de eğitime ciddi yatırım ve katkı sunmasıyla birlikte eğitimin kalitesinin arttığı Darıca’da bu yıl farklı bir heyecan ve mutluluk yaşanıyor.

DARICA’DAN 3 TÜRKİYE BİRİNCİSİ ÇIKTI

Bu yıl gerçekleşen Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) ve Liselere Geçiş Sınavı (LGS), sonuçlarına göre Darıca, üç tane Türkiye birincisi çıkardı. YKS’de iki dalda Türkiye birincisi olan Darıcalı Zeynep Dila Kuyucu ile LGS’de Türkiye birincisi olan Darıca Deniz Yıldızları Ortaokulu öğrencisi İsmail Kekik ve Darıca Özel Marmara Bilge Koleji Ortaokulu öğrencisi Irmak Tavşancı, ilçenin gururu oldu. Darıca’dan iki önemli sınavda üç tane Türkiye birincisi çıkmasından dolayı mutlu olduklarını ifade eden Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, birinci olan öğrencileri ve ailelerini evlerinde ziyaret ederek tebrik etti.

BIYIK: “BU GURUR BÜTÜN DARICA’NIN”

Geçtiğimiz gün üniversite sınavında Türkiye birincisi olan Zeynep Dila Kuyucu’yu Emek Mahallesi’ndeki evinde ziyaret eden Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, bu kez LGS’de Türkiye birincisi olan İsmail Kekik’i Bağlarbaşı Mahallesi’ndeki evinde ziyaret etti. Darıca Belediye Başkanı olarak ilçesinden üç tane Türkiye birincisi çıkmasından dolayı ayrı bir gurur yaşadığını ifade eden Başkan Muzaffer Bıyık, “Hem üniversite hem de liselere giriş sınavlarında Darıca’nın evlatlarının elde ettiği başarı hepimizi mutlu etti. Bu gurur bütün Darıca’nın. Bir belediye başkanı olarak bundan dolayı ayrı bir gurur ve mutluluk duyuyorum. İnşallah İsmail gibi, Irmak gibi ve Zeynep gibi evlatlarımızın sayısı artar. Rabbim evlatlarımızın bahtını açık etsin. Öğrenci kardeşlerimizi, onları yetiştiren ailelerini ve eğitim camiamızı bir kez daha tebrik ediyorum” dedi.

EĞİTİME HER ZAMAN DESTEK OLACAĞIZ

‘Öğrenci dostu belediye’ anlayışıyla hareket ettiklerini ve eğitime her zaman öncelik verdiklerini belirten Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Darıca Belediyesi olarak eğitim en önemli önceliğimiz. Hem lise hem de üniversite sınavına hazırlanan gençlerimize yönelik ücretsiz hazırlık kursları düzenleyerek bu önemli sınav yolculuğunda onların en yakın yol arkadaşı olmak için çalışıyoruz. YKS’ye başvuran lise son sınıfı öğrencilerimizin sınav ücretlerini Darıca Belediyesi olarak biz üstleniyoruz. Bu yıl yaklaşık bin 800 gencimizin üniversite sınav ücretini ödedik. Kişisel Gelişim ve Eğitim Merkezlerimiz ile, kitap kafe ve millet kütüphanemiz ile ve hayata geçirdiğimiz daha farklı birçok projemiz ile eğitimin ve öğrencilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑