Güncel

DDC Makina, GTO Başkanı'nı ağırladı

İMES Makineciler OSB'de faaliyete başlayan DDC Makina, açılış öncesi iş insanları ve kurum temsilcilerini ağırlamaya devam ederken, Gebze Ticaret Odası (GTO) Başkanı Abdurrahman Aslantaş'a ev sahipliği yaptı..

26 Nisan 2024 Saat: 23:08
DDC Makina, GTO Başkanını ağırladı
DDC Makina, GTO Başkanı'nı ağırladı

ÖZTÜRK'Ü TEBRİK ETTİ
GTO Başkanı Aslantaş, DDC Grup bünyesinde yer alan DDC Makina'ya nezaket ziyaretinde bulundu. DDC Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Öztürk tarafından fabrika girişinde karşılanan Aslantaş, fabrikayı gezdi. Dört dönüm kapalı alana sahip olan , ihracat ağırlıklı çalışan DDC Makina'nin bölgemize ve Türk sanayisine hayırlı olmasını dileyen Aslantaş, iş insanı Muhammet Öztürk'ü yatırımından ve istihdam yaratacak bir hamle yaptığı için tebrik etti.
KALİFİYE ELEMAN SORUNU VAR
Fabrikanın kuruluşu ve imalatı konusunda bilgiler alan ve memnuniyetini dile getiren GTO Başkanı Abdurrahman Aslantaş'la , daha sonra ihracat ve imalat konularında fikir alışverişinde bulunuldu. DDC Grup Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Öztürk ve grup yöneticileri tarafından bilgilendirilen Aslantaş, Öztürk'ün yatırımının bölge için çok önem taşıdığını dile getirirken, '' Odamızda 42 meslek komitesi var. Toplantılarına katılıyorum ve başlıca sorunlarını dinliyorum. Hepsinin öncelikli sorunu kalifiye eleman, mavi yakalı personel. Bunu aşabilirsek , istihdama ağırlık verirsek bölge ve ülke sanayimize çok önemli bir katkı sunmuş olacağız. '' dedi.
DDC MAKİNE ÇOK İSABETLİ
Başkan Aslantaş daha sonra '' GTO olarak bugüne kadar yatırımcı ve girişimci iş insanlarımızı destekledik. Desteklemeye de devam ediyoruz. Bugün DDC Makina'yi gezince çok mutlu oldum, sizleri tebrik ediyorum. Buradan dünyaya ihracat yapılacak olması ise ayrıca bir mutluluk. Başarılar diliyorum, hayırlı olsun. DDC Makina bölgemiz için çok isabetli bir yatırım olmuş. '' şeklinde konuştu.
ÖZTÜRK, BİLGİLER VERDİ
GTO Başkanı'na DDC Makina'nin faaliyetlerini, hedeflerini ve DDC Grup'u anlatan DDC YK Başkanı Öztürk ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Muhammet Öztürk, '' Sizi fabrikamızda görmekten ve misafir etmekten onur duyduk. Engin tecrübe ve önerilerinizden yararlanmak isteriz. Fabrikamızın açılışına hazırlanıyoruz. İnşallah ülke ekonomimize katma değer sunacak, ihracatta bayrağımızı dünyanın dört bir yanında dalgalandıracağız. DDC Grup çatımız altında farklı iş kollarında yatırımlarımız var. DDC Makina'nin dışında ; DDC Enerji ile iç piyasaya kömür dağıtımı yapmaktadır. Ayrıca birkaç firmanın ve maden ocağının bayiliğini yapmaktayız , DDC Reklam ile ülkemizin tanınmış kurumsal firmalarına kurumsal çözümler sunuyoruz. DDC Organizasyon ile de firma ve kurumlara kurumsal çözüm ortaklığı yapıyoruz. DDC Lojistik firmamız tır filomuzla hizmet üretiyor. HM Dış Ticaret şirketimiz ise kendi alanında iş dünyasına katkı sunuyor. '' ifadelerini kullandı.
FAS VE KOLOMBİYA HEYETLERİ
Geçtiğimiz günlerde Fas ve Kolombiya'dan gelen heyetleri ağırladıklarına dikkat çeken Öztürk, her iki ülkenin iş insanlarıyla ticari görüşmelerinin sürdüğünü, geçen hafta katıldıkları fuarda da yoğun ilgi gördüklerini belirtti. Çok deneyimli teknik bir dış pazarlama ekibine sahip olduklarını dile getiren DDC Grup Başkanı Muhammet Öztürk , '' Açılış sonrası üretim kapasitemizin artacağını düşünüyorum.ve aynı zamanda da İstihdam konusunda da adım atacağız.
ÜRETİM MÜDÜRÜ BİLGİLENDİRME YAPTI
Fabrikayı gezen Aslantaş ve Öztürk’e DDC Makina Yönetim Kurulu Üyesi, Üretim ve Teknik Müdür Hidayet Dündar, teknik bilgiler verdi. Dündar, bu alanda Dünya'da üretim yapan sayılı ülkelerden , Türkiye’de ise önde gelen birkaç firmadan biri olduklarını , DDC Makina’nın bu alanda Dünya'da kendisini kanıtlayacak adımlar atarken büyük bir açığıda gidereceklerini söyledi. Teknik Müdür Dündar, aynı zamanında alanında uzman bir ekiple bu işi yürüttüklerini kalite ve iş disiplinini ön planda tutarak her geçen gün yenilenen teknolijileri de kullanılmaya devam ettiklerini ifade etti.
YÖNETİM KURULU DA EŞLİK ETTİ
GTO Başkanı Aslantaş'ın DDC Grup'a gerçekleştirdiği ziyarette , DDC yönetimi’de hazır bulundu. Yönetim Kurulu Başkanvekili Eyüp Şahin, Yönetim Kurulu Üyeleri ; DDC Genel Müdürü Hatice Öztürk, Finans Müdürü Mustafa Kemal Yılmaz, Muhasebe Müdürü Zekeriya Aynacı, Satınalma Müdürü Alp Birkan, Satış ve Pazarlama Müdürü Akın Ertekin ve DDC Grup emlak ve inşaat çözüm ortağı Şener GYD sahibi Şener Yılmaz ile Ercan Sarıçam ve Hayrullah Demiray’da yer aldı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑