Güncel

Dişi ağrısı için çok sayıda ağrı kesici içince..

Yalova’da 32 yaşındaki Tolga Pesenli, geçen yıl diş ağrısı nedeniyle çok sayıda ağrı kesici içince mide bulantıları başladı. Bursa Şevket Yılmaz Devlet Hastanesi’ne tedaviye gelen Tolga Pesenli, aşırı dozda ağrı kesici içtiği

15 Mart 2017 Saat: 13:05
Dişi ağrısı için çok sayıda ağrı kesici içince..
Dişi ağrısı için çok sayıda ağrı kesici içince..

Yalova İl Özel İdaresi’nde sözleşmeli personel olarak çalışan Tolga Pesenli, geçen yıl diş Ağrısı nedeniyle kendisine önerilen bir çok ağrı kesici ilacı, doktor kontrolü olmadan içti.
  
MİDESİ BULANTISI BAŞLADI

 Korktuğu için diş hekimine gitmeyen Pesenli, bir süre sonra mide bulantısı şikayetiyle Yalova’daki Devlet Hastanesine başvurdu. Ancak bulantıları durmayan Pesenli, BursaŞevket Yılmaz Devlet Hastanesi’ne gelerek burada tedavi olmak istedi.

AŞIRI DOZDA İÇTİĞİ İÇİN BÖBREKLERİ İFLAS ETMİŞ

Yapılan muayene sonucunda Pesenli’nin diş ağrısı nedeniyle aldığı aşırı dozdaki ağrı kesicilerin verdiği zarar nedeniyle böbreklerinin iflas ettiği ortaya çıktı. Duyduklarına inanamayan Pesenli hemen diyalize bağlandı.

 

 BABA FEDAKARLIK YAPTI

 Yaklaşık 2 ay boyunca haftanın belirli günleri diyalize bağlanan Tolga Pesenli’yi, Acıbadem Bursa Hastanesi Böbrek Nakli Bölüm Başkanı ve Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Bülent Oktay muayene etti. Prof. Dr. Oktay, yapılan tahliller sonucu böbrek nakli yapılması gereken gence, babası Yılmaz Pesenli’nin böbreğinin birini verebileceğini söyledi. Teklifi kabul eden Yılmaz Besenli böbreğinin birini oğluna vermek için ameliyata alındı. Pesenli, sağlığına kavuşmanın sevincini, nakli yapan Prof. Dr. Oktay ve babasıyla paylaştı.

"SUYA HASRET KALIYORSUNUZ"

 Diyalize girmenin kendisi için sıkıntılı olduğunu aktaran Tolga Pesenli, "Suya hasret kalıyorsunuz. Sağlığınızdan oluyorsunuz. Böbrek nakli benim için yeniden hayata dönüş oldu" dedi. Yalova’da hurdacılık yapan Yılmaz Pesenli ise, "Böbreğimi oğluma vermeyeceğim de kime vereceğim" diyerek yaptığı fedakarlığı dile getirdi.

 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑