uuy

Eğitim

GTÜ Öğrencisi Adana’dan 3.lükle döndü

GTÜ Biyomühendislik Bölümü Lisans son sınıf öğrencisi Hatice Öztekin, Adana Organize Sanayi Bölgesi tarafından düzenlenen proje yarışmasında 3.lük ödülü aldı.

24 Mayıs 2024 Saat: 13:26
GTÜ Öğrencisi Adana’dan 3.lükle döndü
GTÜ Öğrencisi Adana’dan 3.lükle döndü

Adana Hacı Sabancı Organize Sanayi Bölgesi tarafından düzenlenen ve 57 farklı üniversiteden 144 yarışmacının katıldığı ‘4. Ulusal Sanayi Odaklı AR-GE ve İnovasyon Proje Yarışması’ Lisans Öğrenci Kategorisinde Biyomühendislik Bölümü öğrencilerinden Hatice Öztekin 3.’lük ödülü almaya hak kazandı. Öztekin, Gebze Teknik Üniversitesi(GTÜ) Biyomühendislik bölümü Öğretim Üyesi Doç Dr. Bengü Ergüden danışmanlığında, yarışma kapsamında Yeşil Teknolojiler Tematik alanında Sanayi Sektörlerinde Endüstriyel Simbiyoz Modelleri alanında ‘Mikroalg- Maya Simbiyotik Birlikteliği ile Biyoetanol Üretim Potansiyelinin Araştırılması, Analizi ve Optimizasyonu’ başlıklı proje sunumunu gerçekleştirdi.

Söz konusu projede: Citrus cinsi meyve atıklarından oluşturulan modifiye besi ortamında maya ve mikroalg simbiyoz birlikteliği sağlanarak biyoetanol üretim veriminin arttırılması hedeflenmiştir. Proje önerisi ile atık yönetimi ile sürdürülebilir ve doğa dostu enerji kaynakları alanlarında faaliyet gösterilmesini hedeflemektedir. Temel olarak belirlenen amaç ise ülkemizin atık kaynaklı yenilenebilir enerji kullanım politikasına destek olmaktır. Bu vizyon ile önerilen projenin, ülkemizin enerjideki dışa bağımlılığının azaltılması ve ekonomik açıdan fayda sağlayabilecek yenilenebilir enerji kaynakları üretiminde bir ön çalışma niteliğinde veriler sunması hedeflenmiştir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑