mkk

Ekonomi

SAL : GAYRİMENKULDE KÖY TALEPLERİ PATLADI

Koronavirüs nedeniyle kalabalık şehirlerde yaşayanlar bahçeye, tarlaya yöneldiler.

28 Mayıs 2020 Saat: 13:58
SAL : GAYRİMENKULDE KÖY TALEPLERİ PATLADI
SAL : GAYRİMENKULDE KÖY TALEPLERİ PATLADI

(Gölge / Özel) Koronavirüs nedeniyle kalabalık şehirlerde yaşayanlar  bahçeye,  tarlaya yöneldiler. İstanbul’da Şile,Ağva köyleri ile  Gebze’nin bir çok köyü, Derince ve Körfez köyleri ve Kandıra gibi şehrin uzak bölgelerinde arsa ve bahçeli ev arayışları patlama yaptı. Bu  bölgelerdeki talepler için gayrimenkulcuların  telefonları adet susmuyor.

Salgın sonrası  Gebze’de ve  kırsal bölgelerde  yer alan köyevi  ve arsa fiyatları artış gösterdi. Özellikle salgın döneminde sıkışık apartmanlar yerine bahçeli evlere talep dikkat çekti.  

SAL: TALEP ÇOK, PATLAMA VAR

Gayrimenkul sektöründeki sıçrayışa dikkat çeken  Gayrimenkul Yatırım Uzmanı  ve  Advance Gayrimenkul A.Ş Genel Müdürü Hüseyin Sal ,  ''Bölge dışından bile talep alıyoruz. İstanbul Şile, Ağva,Gebze köyleri Derince,Körfez köyleri,Kandıra sahil taraflarında çiftlik tipi evler, yazlık, bahçeli ev ve arsalara talep çoğaldı. Arayıp soran bir çok kişi oluyor. '' şeklinde konuştu.

Gölge'ye bu yönde  değerlendirmeler yapan  Sal , vatandaşların genellikle ‘Gelecek dönemde böyle bir salgın olacaksa , evde kapanıp kalmaktansa hiç olmazsa bir bahçem olsun’ düşüncesine girdiklerini belirtti.

BAHÇELİ ÇİFTLİK EVİ OLSUN

Koronavirüs nedeniyle özellikle 35-45 yaş üstü vatandaşların aramalarının çoğaldığını ve bu yönde taleplerin oluştuğunu , bu yönde çalışmaların başlandığını ifade eden Gayrimenkul Yatırım Uzmanı Hüseyin Sal , '' Genellikle şehir merkezinden uzak arsa, çiftlik evi ve bahçeli ev olsundemeye getiriyorlar.Parası olan ev yapabileceği imarlı yer almak istiyor, olmayan da ‘Karavan oturturum’ düşüncesiyle tarla soruyor. Arayanların çoğu salgından sonra gelme düşüncesindeler.Bahsettiğimiz bölgelere  rağbet olacak, piyasalar düzelecek kanaatindeyiz.'' dedi.

HEM RAHAT HEM DAHA TEMİZ

Virüs sonrası gayrimenkul sektöründe gelişen yenilikleri ve bakış açısını masaya yatıran ve meslekdaşlarını da uyaran  bölgemizin tanınmış gayrimenkul uzmanı  ve  Advance Gayrimenkul A.Ş Genel Müdürü Hüseyin Sal gazetemize özel açıklamalar yaptı. Sal , özetle şu görüşlere yer verdi ; ''Köy arsalarına talep bu aralar piyasayı çok hareketlendirdi. insanlar bu taraflara gelmek istiyor. ‘Korkuyoruz, buralar hem rahat hem de daha temiz’ diyorlar. İstanbul’da salgında böyle sıkışık yerlerde kalmaktansa haftalarca bağ bahçenin olduğu yerlerde olmak istiyorlar. Genellikle prefabrik kurmak isteyenler, tarlaların fiyatlarını soruyor.

KÖY EVİNE TALEP PATLADI

Özellikle altını çizmek istiyorum;  Bahsettiğim bölgelerde yoğunluk arttı diyebilirim. Koronavirüsten sonra bunun artması da gayet normal. Köy yeri, hazır villa, villa imarlı arsa ve arazi arayışlarında aramalar çoğaldı. İnsanlar şehir yaşamından uzaklaşmak istiyor.Parası olan, büyük dönüm arazi yer arıyor, çiftlik kurmak istiyor. Parası olmayan da tarla üzerine prefabrik kurmanın hayalini kuruyor. Arayanların genelde, ‘İmarlı arsa arıyoruz, şehirden uzaklaşıp müstakil bir hayat istiyoruz diyorlar.

İNSANLAR TOPRAKLA BAĞ BAHÇEYLE UĞRAŞMAK İSTİYOR

Genelde hafta sonu ve tatil dönemlerinde gelip kalmak için ya da toprakla uğraşmak için uygun arsalar soruyor müşteriler. İnsanlar büyükşehirlerde betonların içerisinde dört duvar arasında sıkışıp kaldı, o nedenle müstakil ve bahçeli evlere çok fazla talep var. Benim  öngörüm muhtemelen salgının atlatılmasının ardından hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağı yönünde. Hayat normal şekilde, beton binaların içerisinde olmayacak. Muhtemelen insanlar müstakil evleri tercih edeceklerdir. Bundan dolayı bu bölgelere çok ciddi bir ilgi var. Fiyatlarda henüz bir artış olmadı, ama şehirlerarası seyahat kısıtlaması kalktıktan sonra çok ciddi bir fiyat artışı ve arazilere rağbet bekliyoruz.Koronavirüs belki de uzun sürecek. Sokağa çıkma yasaklarında evde değil de bahçemde olsam’ diyor insanlar. Satışların salgından sonra artacağına inanıyoruz.''

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑