uuy

Güncel

Gebzeli ixirlife halka arz ediliyor

Güzellik salonlarının ve sağlıklı yaşam merkezlerinin randevu sayılarını yüzde 72 artıran ixirlife, büyük bir başarıya imza atarken; Projenin mimarları Gebzeli Serkan Yılmaz ve Melih Umar da yatırım turuna hazırlanıyor. İxirlife’in yüzde 11’i, 1 Hazi

24 Mayıs 2024 Saat: 13:16
Gebzeli ixirlife halka arz ediliyor
Gebzeli ixirlife halka arz ediliyor

Gebze'nin iki girişimci genci Serkan Yılmaz ve Melih Umar, lise yıllarında başlayan dostluklarını ve iş ortaklıklarını 19 yıldır başarıyla sürdürüyor. Gebze'de doğup büyüyen iki arkadaş, 2005’te kurdukları Aybit Teknoloji A.Ş. ile teknoloji dünyasında önemli adımlar attı. Mart 2023 itibariyle, Aybit Teknoloji'nin başarılı projelerinden biri olan ixirlife - Wellness Center App, Aybit'in bünyesinden ayrılarak bağımsız bir kuruluş olarak yoluna devam etme kararı aldı. Böylece, Türkiye’nin konuştuğu ixirlife başarısı da başlamış oldu. 

HALKA ARZ EDİLECEK

Sağlıklı yaşam ve güzellik sektörüne odaklanan ixirlife Teknoloji A.Ş, Serkan Yılmaz'ın liderliğinde, yazılım teknolojileri konusundaki deneyimlerini daha da ileriye taşımayı hedefliyor. Gebze'den çıkıp ulusal ve uluslararası arenada ses getiren bu başarı hikayesi şimdi yeni bir deneyime yelken açmaya hazırlanıyor. Başta güzellik salonları, estetik merkezleri, kuaförler gibi meslek kolları olmak üzere sağlıklı yaşam merkezlerinin tamamına hitap eden ixirlife, salon yönetimi yazılımıyla bu ihtiyaca özel bir çözüm geliştirdi. ixirlife, kitle fonlama kampanyası kapsamında, 20 Mayıs-2 Haziran 2024 tarihleri arasında ön talep toplarken, bu sürece özel yüzde 30 bedelsiz pay hediye edecek. 1 Haziran-1 Ağustos arasındaki 60 günlük yatırım turunda, 70 milyon TL değerleme üzerinden yüzde 11 ile arz edilecek. 

HER GEÇEN GÜN BÜYÜYOR

Son yıllarda güzellik salonları, kuaförler, berberler, makyaj stüdyoları ve diğer tüm sağlıklı yaşam merkezleri, salon yönetiminden randevu planlamaya, müşteri ilişkileri yönetiminden stok yönetimine, tüm ihtiyaçlarına yanıt bulabilecekleri özel çözümlere yöneldi. Avrupa ve ABD’de hızla büyüyen online randevu ve rezervasyon platformları pazarının 2023'ü 100 milyar dolar değerle tamamladığı bilinirken, yalnızca güzellik salonlarında odaklanan salon yönetim yazılımı pazarının ise her yıl yüzde 10 büyüyeceği tahmin ediliyor. 

TALEP ORTAK, ÇÖZÜM TEK

ABD ve Avrupa’da güzellik salonlarına ve sağlıklı yaşam merkezlerine odaklanan hizmet olarak yazılım çözümlerinin on milyonlarca dolar değerlemeye ulaştığını belirten ixirlife Kurucu Ortağı Serkan Yılmaz, “Türkiye'de güzellik salonu olarak faaliyet gösteren işletme sayısının 100 binden fazla olduğu tahmin ediliyor. Kategoriyi fizyoterapistler, psikologlar, diyetisyenler, diş poliklinikleri gibi farklı alanlardaki sağlıklı yaşam merkezleriyle genişlettiğimizde bu sayı daha da büyüyor. Tüm işletmelerin talepleri ise ortaklaşıyor. Randevu sayılarını artırmak, müşteri kitlesini genişletmek, randevu iptallerini azaltmak ve müşteri sadakat programları geliştirmek. Sağlıklı yaşam merkezlerine dijital çözümler sunan yenilikçi bir platform olarak bu ihtiyaçlara yanıt veren çözümleri tek online yazılımda, kullanışlı bir arayüzle bir araya getirdik” dedi. 

TAMAMEN MÜŞTERİ ODAKLI

Hem hizmet pazaryeri, hem salon yönetimi programı İhtiyaçlara yönelik özellik setiyle Türkiye’nin en gelişmiş ve yenilikçi salon yönetimi programını geliştirdiklerini ifade eden Serkan Yılmaz, “Sağlıklı yaşam merkezleri, ixirlife’ın randevu yönetimi, satış yönetimi ve müşteri yönetimi özellikleriyle hem operasyonel mükemmelliğe erişiyor hem de müşterilerini yakından tanıyabiliyor. SMS yönetimi özelliğimiz, randevu tarihi hatırlatma, özel gün kutlama gibi ayrıntılarla işletmelerin müşteriyle temasını sürekli kılıyor. 

VERİMLİLİĞİ ARTIRAN BİR SİSTEM

Personel yönetimi özelliği insan kaynağının verimini artırırken, adil bir ödüllendirme sistemi geliştirmeyi de sağlıyor. Stok yönetimi, kasa gelir-gider ve rapor takibi özellikleri, güzellik salonu ve sağlıklı yaşam merkezi sahiplerinin nakit akışlarına, finansal durumlarına, stoklarına dair kapsamlı bir görünüm elde etmesine yardımcı oluyor. İşletme tarafının yanı sıra web ve mobil uygulamalarımızla müşterilerin de 7/24 diledikleri yerdeki sağlıklı yaşam merkezinden randevu almasını kolaylaştırıyoruz. Hem hizmet pazaryeri hem de salon yönetimi programı olan ixirlife, bir satış kanalına da dönüşüyor” diye konuştu. 

YENİ MÜŞTERİ DE KAZANDIRIYOR

300'ü aşkın salon tarafından kullanılan ve bugüne dek 1,5 milyonu aşkın randevuya aracılık eden ixirlife’ın işletmelerin finansal başarısına da doğrudan etki ettiğini dile getiren Serkan Yılmaz, şunları söyledi: “TÜBİTAK'ın TEKNOÇABA projesi kapsamında desteklediği girişimlerden biri olan ixirlife’ı kullanan KOBİ’ler, mesai dışı randevularını yüzde 60, randevu sayılarını da yüzde 72 artırabiliyor. Yeni müşteri kazanma olasılığına yüzde 80 katkıda bulunan salon yönetimi yazılımımız, düzenli hatırlatma ve etkin müşteri ilişkileri yönetimi özellikleriyle randevu iptallerini de yarı yarıya azaltıyor. Pazardan aldığımız olumlu geri bildirimler ve artan kullanıcı sayımızdan güç alarak, büyüme için uygun bir zaman olduğuna karar verdik. Bu sebeple, dünyada hızla büyüyen bu pazarın Türkiye’deki temsilcisi olabileceğimizi bir kez daha kanıtlamak için, kitle fonlaması kampanyası kapsamında ön talebi başlat Fonangels üzerinde başlayacağımız kampanyayla bireysel yatırımcıların ixirlife’ın büyüme yolculuğuna ortak olmasını sağlayacağız.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Gölge Gazetesi, Kocaeli Haber, Gebze Haber, Darıca Haber, Dilovası Haber, Çayırova Haber, Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız
Yukarı ↑